Jaaropleiding Integratieve Creatieve Opleiding

26/09/2023 ...
Deze opleiding werd georganiseerd door Educatieve Academie

Inhoud van de opleiding

“HET DOEL VAN DE KUNST IS NIET HET UITERLIJK VAN DINGEN WEER TE GEVEN, MAAR HET INNERLIJK… DAT IS DE ECHTE WERKELIJKHEID.”  – ARISTOTELES

 

Deze reeds 25 jaar bestaande praktijkgerichte opleiding wordt integratief opgebouwd en verbindt de vier disciplines van de creatieve therapie (beeldende werkvormen, dans, drama en stem) met het therapeutisch begeleiden. De stafdocenten verbinden deze vier werkvormen met de basisprincipes van de Interactionele Vormgeving (integratieve psychotherapie), die als kader voor deze opleiding fungeren.

 

DOEL

  • Het integratief hanteren van een scala van diverse kunstzinnige vormen in je begeleidingswerk met de bedoeling bewustwording, communicatie, interactie en herstel te bevorderen;
  • Het ontdekken van de meerwaarde van het creatieve medium in het begeleiden van groeiprocessen;
  • Het integreren van kunstzinnige werkvormen bij je begeleiding;
  • Het verfijnen van de eigen creativiteit.

 

THEMA’S

Onderstaande thema’s vinden hun plek binnen deze opleiding. Zij worden steeds verbonden met creatieve werkvormen en de vertaling naar de therapeutische praktijk.

  • Ik in mijn lijf: gronding, lichaamsbeleving, expressie.
  • Ik in mijn hoofd: zelfbeeld, grenzen, vertrouwen.
  • Ik in de wereld in interactie: verbinding, communicatie.
  • Ik en mijn verleden: levensgeschiedenis, trauma, emoties.
  • Ik als therapeut: zelfzorg, afstand en nabijheid.
  • Ik en het grotere verhaal: transpersoonlijke, missie.

 

Op het einde van het jaar wordt er aan de student gevraagd om een eindverslag te schrijven waarin wordt weergegeven hoe hij/zij de meerwaarde van creatieve media ​in de praktijk ervaarde.​

Voor wie?

Therapeuten, hulpverleners en mensen uit de zorg- of onderwijs sector die kunstzinnige werkvormen in hun werk willen integreren. Artistieke ervaring wordt niet gevraagd.

Therapeuten, hulpverleners en mensen uit de zorg- of onderwijs sector die groepen en / of individuele deelnemers / cliënten begeleiden en hierbij kunstzinnige technieken als een hulpmiddel willen gebruiken.

Opleider

Suzanne Kempeneers is maatschappelijk assistente en criminologe, werkte elf jaar als therapeute in een Centrum Geestelijke Gezondheidszorg en is tevens docente binnen de IV-opleiding. Naast de IV-opleiding, volgde zij o.a. opleidingen rond psychotrauma, Voice Dialogue, systeemtherapie, psychodrama, EMDR, hypnose en focussing. Zij heeft een eigen therapeutische praktijk in Mechelen en Naxos (Griekenland) en werkt daarnaast als trainer en supervisor. Zij is gefascineerd door het raakvlak tussen theater en therapie en is reeds jaren actief binnen de improvisatietheaterwereld. Zij is auteur van het boek Als woorden spreken (2006) over het gebruik van verhalen en metaforen in psychotherapie. Ze werd als IV-therapeut erkend door de EAP (European Association for Psychotherapy) en de EAIP (European Association for Integrative Psychotherapy).

 

Katrien Cassiers is docente en vormgever van de Tweejarige Opleiding Integratieve Kindertherapie, Zandspeltherapie en in de Integratieve Creatieve Opleiding. Daarnaast geeft ze meerdere korte trainingen en is supervisor. Oorspronkelijk pedagogisch geschoold maakte ze in 2003 de overstap naar een praktijk voor individuele psychotherapie voor kinderen, jongeren, volwassenen en gezinnen. Als IV-therapeute krijgt het therapeutisch proces een unieke vorm in interactie met de cliënt. O.a.bijkomende opleidingen, systemisch werken, systemische pedagogie, transpersoonlijke psychotherapie, mindfulness en compassie voor hulpverleners, brainspotten, somatic experience, heartfulness, theory u, meditatie, beeldhouwen en eigen kunstenaarschap maken deel uit van haar instrumentarium.

Pat Van Lantschoot is bewegingsexpressie-therapeute en dansdocente. Ze volgde diverse trainingen en specialisaties, o.m. in Gestalttherapie en danstherapie. Sinds 1994 geeft ze individuele en groepstherapie en begeleidt ze trainingen voor therapeuten. Ze is docente aan de Voortgezette opleiding Bewegingsexpressie in begeleiding en hulpverlening (VO-BEBH) aan de Fontys Hogeschool voor de Kunsten te Tilburgh (Nederland).

 

Luc Van Nyvelseel is bewegingsacteur, cultureel werker en docent beweging, stem en drama. Hij ondersteunt de artistieke begeleiding en regie van sociaal artistieke projecten met diverse doelgroepen. Luc volgde een opleiding aan de Antwerpse Mime Studio. Stemwerk: Jean-René Toussaint. Butoh dans en Body Weather: Minako Seki, Midoh Ohmura, Ozan Aksoyek, Shanti Ayarzobal, Pé Vermeersch, Frank van de Ven. Hedendaagse dans, Laban: Nathalie Gordon, Lu Marivoet, Simona Gregorio, Lin Yuang Shang.

 

 

Wanneer?

Dinsdag 26/09/2023
10u - 17u
Dinsdag 10/10/2023
10u - 17u
Dinsdag 24/10/2023
10u - 17u
Dinsdag 07/11/2023
10u - 17u
Dinsdag 21/11/2023
10u - 17u
Dinsdag 05/12/2023
10u - 17u
Dinsdag 19/12/2023
10u - 17u
Dinsdag 09/01/2024
10u - 17u
Dinsdag 23/01/2024
10u - 17u
Dinsdag 06/02/2024
10u - 17u
Dinsdag 20/02/2024
10u - 17u
Dinsdag 05/03/2024
10u - 17u
Dinsdag 26/03/2024
10u - 17u
Dinsdag 16/04/2024
10u - 17u
Dinsdag 23/04/2024
10u - 17u
Dinsdag 14/05/2024
10u - 17u
Dinsdag 28/05/2024
10u - 17u
Dinsdag 11/06/2024
10u - 17u

Waar?

Educatieve Academie
Patriottenstraat 35,
2600 Berchem, België

Investering

De investering voor deze jaaropleiding bedraagt :

Zonder basismodule: 2320 euro

Met basismodule: 2545 euro
Geniet tot 30 april 2023 van een vroegboekkorting van 10%

 

Inschrijving

Deze opleiding wordt niet georganiseerd door Konnektit.

Wie interesse heeft in deze opleiding, kan zich rechtstreeks aanmelden via deze link.

Om jou beter van dienst te zijn, maakt deze website gebruik van cookies. Als je verder surft op deze website ga je akkoord met het plaatsen van deze cookies.