De link tussen voeding en geestelijke gezondheid wordt steeds duidelijker. De spreuk “Een gezonde geest in een gezond lichaam” kennen we allemaal en toch lijkt het voor veel mensen ver van hun bed. We leren heel veel op school, maar eigenlijk niet hoe we goed voor ons lichaam moeten zorgen.
De afgelopen 30 jaar hebben we een beter zicht gekregen in het werkingsmechanisme van onze hersenen, darmen en de link daartussen. Desondanks zijn de aangeboden behandelingen in de praktijk niet erg veranderd. Er blijkt een grote kloof te zijn tussen wat de wetenschap al een tijd weet en de alledaagse praktijk. Deze jaaropleiding wil bijdragen aan het dichten van deze kloof door hulpverleners bekend te maken met recente wetenschappelijke bevindingen en ontwikkelingen in het werkveld.
Een gezond dieet kan helpen als onderdeel van de totale behandeling van psychische en psychiatrische problemen. Een verandering in dieet en leefstijl kan bijdragen aan vermindering van de symptomen en verbetering van de levenskwaliteit.
DOEL
BEHANDELDE THEMA’S
WERKVORMEN
Naast het aanreiken van een theoretische achtergrond en wetenschappelijke bevindingen, wordt er ook tijd gemaakt voor casuïstiek en groepsdiscussies. Deelnemers worden ook uitgedaagd om zelf aan de slag te gaan met de adviezen doorheen het jaar om zelf te ondervinden wat de effecten zijn.
Deze jaaropleiding richt zich tot psychologen, therapeuten, psychiaters en orthopedagogen die interesse hebben in een holistische kijk op psychische en psychiatrische problemen.
Sabrina Marx is klinisch psycholoog en IV-therapeut. Ze werkte 6 jaar binnen de Centra voor Geestelijke Gezondheidszorg. Sinds 2011 heeft ze een zelfstandige praktijk te Tongeren, die in 2018 uitgroeide tot een multidisciplinaire groepspraktijk. Binnen EA is Sabrina actief als stafdocent binnen de 4-jarige therapeutenopleiding, waar ze zich vooral toespitst op de transpersoonlijke psychologie. Daarnaast heeft ze zich gespecialiseerd tot darmtherapeut en nutritional psychologist. Ze geeft bij EA ook de jaaropleiding Nutritional Psychology.
De investering voor deze jaaropleiding bedraagt 1032 euro.
Geniet tot 30 april 2023 van een vroegboekkorting van 10%.
Deze opleiding wordt niet georganiseerd door Konnektit.
Wie interesse heeft in deze opleiding, kan zich rechtstreeks aanmelden via deze link.